Kubot w ćwierćfinale debla, ale odpadł w singlu

PAP / ŁK

Łukasz Kubot przegrał 4:6, 3:6 z najwyżej rozstawionym Hiszpanem Fernando Verdasco w drugiej rundzie turnieju ATP Tour na kortach ziemnych w Acapulco (pula nagród 955 tys. dol.). Polski tenisista występuje jeszcze w deblu z Austriakiem Oliverem Marachem.

Drugi mecz Kubota w tym turnieju trwał godzinę i 27 minut, a w nim dwukrotnie zdobywał on gema przy serwisie rywala, natomiast sam przegrał swój serwis czterokrotnie, po dwa w każdym secie.

W sumie tenisista z Lubina odnotował w środę dwa asy i sześć podwójnych błędów serwisowych, a trzy asy miał Verdasco, który w poniedziałek awansował na dziesiąte miejsce w rankingu ATP World Tour. Polak jest w nim 48., a jest to najwyższa pozycja w jego dotychczasowej karierze.

Debel Kubot-Marach jest już w ćwierćfinale, po wygranej 6:2, 6:4 z Rosjaninem Igorem Andriejewem i Hiszpanem Danielem Gimeno-Traverem. W czwartek zagra z Pablo Cuevasem z Urugwaju i Chilijczykiem Fernando Gonzalezem.