Polska drużyna w finale mistrzostw Europy

Polacy pokonali w półfinale Ukraińcow 3:2 i w niedzielnym finale drużynowych mistrzostw Europy w badmintonie zagrają w Warszawie z Duńczykami. Tym samym biało-czerwoni wywalczyli sobie prawo startu w mistrzostwach świata, które w maju odbędą się w Malezji.

 

Po raz pierwszy w historii drużynowych mistrzostw Europy Polacy awansowali do finału. W niedzielę o godzinie 14 walczyć będą z obrońcami tytułu - Duńczykami.

 

W sobotnim półfinale "biało-czerwoni" toczyli z Ukraińcami wyrównaną walkę w czterech grach, po których był remis 2:2. Dopiero w ostatnim decydującym pojedynku debel Adam Cwalina i Michał Łogosz szybko i zdecydowanie rozprawili się z parą Witalij Konow i Dmytro Zawadski 21:6, 21:12.

 

W drugim półfinale Duńczycy pokonali Niemców 3:0. W turnieju kobiet o złoty medal zagrają Dunki z Rosjankami, a o brązowy Holenderki z Niemkami.

 

Do drużynowych mistrzostw świata, które w maju odbędą się w stolicy Malezji Kuala Lumpur awansują tylko medaliści mistrzostw Europy.

 

Dwa lata temu, w holenderskim Almere, tytuł mistrzów Europy obronili Duńczycy, pokonując w decydującym pojedynku Anglików. W meczu o brązowy medal Polacy ulegli Niemcom.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook