Loeb wygrywa Rajd Katalonii

Broniący tytułu Francuz Sebastian Loeb wygrał Rajd Katalonii, przedostatnią eliminację mistrzostw świata. Jego zespół Citroen zapewnił sobie drugie z rzędu zwycięstwo w klasyfikacji producentów.

Drugie miejsce w Rajdzie Katalonii zajął kolega Loeba z teamu Citroena Hiszpan Dani Sordo, a trzeci był lider MŚ Fin Mikko Hirvonen (Ford Focus WRC). Przed ostatnim, decydującym o tytule wyścigiem w Walii Hirvonen wyprzedza Loeba tylko o punkt.

Sordo stracił do Loeba 12 s, a Hirvonen 54,1. Ostatniego dnia rajdu bardzo dobrze pojechał Norweg Petter Solberg, który wygrał trzy z sześciu odcinków specjalnych.

Mistrzem świata w klasyfikacji juniorów (JWRC) został Czech Martin Prokop (Citroen C2 S1600), który rajdu nie ukończył, ale tytuł zapewnił sobie wcześniej. Wicemistrzem został Michał Kościuszko (Suzuki Swift S1600), który w Katalonii nie startował.