PLH: Podhale Nowy Targ z bonusem

Hokeiści Podhala Nowy Targ zagwarantowali sobie bonus z GKS-em Tychy w przypadku rywalizacji w play off. "Szarotki" wygrały z tyszanami na własnym lodowisku 4:2.

Mecz lepiej rozpoczął się dla zespołu gości. Po błędzie nowotarskiej obrony krążek w sieci Krzysztofa Zborowskiego umieścił uderzeniem w długi róg Adam Bagiński. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, a Arkadiusza Sobeckiego strzałem spod linii niebieskiej zaskoczył František Bakrlik. W 13. minucie Podhale na prowadzenie wyprowadził Milan Baranyk. Goście zdołali odpowiedzieć akcją, po której Sławomir Krzak zza bramki wyłożył krążek Adamowi Bagińskiemu, a ten przymierzył pod poprzeczkę. Jednak na kolejne gole "Szarotek", zdobyte już w drugiej tercji, tyszanie nie znaleźli recepty i w bardzo prawdopodobnej rywalizacji półfinałowej z Podhalem będą zaczynać od stanu 0-1.

Drugiej z rzędu porażki doznali hokeiści Cracovii, tym razem ulegając Zagłębiu Sosnowiec na wyjeździe aż 1:7. Słabsza ostatnio forma mistrzów Polski to efekt absencji kilku podstawowych zawodników.

Wojas Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)
0:1 Bagiński (Krzak, Witecki) 02:59, w przewadze
1:1 Bakrlik 03:19
2:1 Baranyk (Zapała, Kolusz) 12:57
2:2 Bagiński (Krzak) 17:26
3:2 Kolusz (Baranyk, Sroka) 22:31, w podwójnej przewadze
4:2 Voznik (Suur, Ziętara) 32:26

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)