Vistal Gdynia w ćwierćfinale Challenge Cup

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia awansowały do ćwierćfinału Challenge Cup. W drugim spotkaniu 1/8 finału pokonały w sobotę we własnej hali HC Teramo 2002 Femminile 31:25 (13:14). W rozegranym również w Gdyni w piątek pierwszym meczu, którego gospodyniami były jednak włoskie zawodniczki, Vistal również okazał się lepszy 33:27 (14:15).

Gdynianki przystąpiły do rewanżowego spotkania chyba uśpione dość wysoką zaliczką z pierwszego meczu, bowiem w 12. minucie po bramce Aidy Dorović przegrywały już 4:8. Przewaga rywalek mogła być wyższa, ale rozgrywająca z Czarnogóry nie wykorzystała rzutu karnego. Przy wysokim prowadzeniu Teramo trener niemrawo grającego Vistalu Jerzy Ciepliński wziął czas i po przerwie na żądanie na parkiecie pojawił się odmieniony zespół gospodyń. Kilkoma udanymi interwencjami popisała się w bramce Paulina Górecka, która zastąpiła Patrycję Mikszto i w 17. minucie po kontrze zakończonej przez Katarzynę Koniuszaniec był remis 9:9. W 37. minucie przy stanie 17:17 Misztal obroniła rzut z siedmiu metrów Dorović (w sumie Włoszki nie wykorzystały trzech karnych) i od tego momentu zaznaczyła się dominacja Vistalu. W 47. minucie zdobywające bramki głównie z kontry gdynianki prowadziły 24:19 i w końcówce trener Ciepliński mógł posłać do boju zawodniczki rezerwowe.