Kubot odpadł w singlu, ale awansował w deblu

Polski tenisista Łukasz Kubot przegrał 4:6, 2:6 z Hiszpanem Marcelem Granollersem w meczu 1/8 finału turnieju ATP Tour na twardych kortach w chilijskim Santiago (pula nagród 398 tys. dol.). W deblu razem z Austriakiem Oliverem Marachem jest już w ćwierćfinale.

Mecz Kubota w drugiej rundzie trwał godzinę i 28 minut, a Polak przegrał w nim swój serwis czterokrotnie, natomiast raz zdołał przełamać podanie rywala - w drugim secie.

W Santiago występuje jeszcze w grze podwójnej, razem Marachem, jako najwyżej rozstawiony debel. Po wygranej 6:3, 7:6 (9-7) z Argentyńczykiem Juanem Ignacio Chelą i Hiszpanem Santiago Venturą awansowali do ćwierćfinału.W nim rywalizować będą z Santiago Gonzalezem z Meksyku i Chilijczykiem Nicolasem Massu, którzy wieczorem pokonali 6:1, 6:4 Argentyńczyka Briana Dabula i Włocha Paolo Lorenziego.