PŚ: Lindsey Vonn znowu wygrywa

Amerykanka Lindsey Vonn wygrała w niedzielę supergigant zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim kurorcie narciarskim Sankt Moritz. To 31. zwycięstwo w karierze 25-letniej zawodniczki pochodzącej z Vail i aktualnej liderki klasyfikacji generalnej PŚ.

Trasę Corviglia pokonała w czasie 1.01,77. O 0,17 s wyprzedziła Francuzkę Marie Marchand-Arvier i Austriaczkę Andreę Fischbacher, które ex aequo zajęły drugą pozycję. Dziesiąta, ze stratą 0,75 s, była wiceliderka PŚ Niemka Maria Riesch, najlepsza w sobotnim zjeździe w tej miejscowości.

Do mety nie dotarła m.in. triumfatorka piątkowej superkombinacji (supergigant + slalom) Szwedka Anja Paerson. Na starcie zawodów w Sankt Moritz nie stanęła żadna reprezentantka Polski.