Radwańska odpadła w półfinale

Agnieszce Radwańskiej nie udało się awansować do finału turnieju WTA na twardych kortach w Tokyo. Polka przegrała w trzech setach z Rosjanką Marią Szarapową.


Była liderka rankingu WTA uznawana jest za jedną z najpiękniejszych kobiet w świecie sportu, ale z jej formą sportową bywa różnie, choć 25 miejsce też zasługuje na szacunek. Przypomnijmy, że Radwańska w rankingu jest 12. Pierwszego gema przy swoim podaniu wygrała Polka, jednak 4 kolejne gemy padły łupem Szarapowej. Przy stanie 4-1 dla Rosjanki Radwańska przełamała serwis rywalki, a następnie wygrała własne podanie. Szarapowa wzięła się do pracy, wygrała z rzędu dwa gemy i pierwszego seta. Drugi set to popis naszej zawodniczki, która oddała rywalce tylko dwa gemy. Radwańska kontynuowała dobrą grę na początku trzeciej części gry, przełamała Rosjankę, ale przy stanie 2:0 dla Polki Szarapowa zaczęła znów silnie i celnie trafiać w kort, zdobywając z rzędu 4 gemy. Nasza zawodniczka przełamała rywalkę na 3:4, ale ta zrewanżowała się Polce. Kolejne przełamanie Radwańskiej - choć rywalka miała już dwa meczbole - i kolejna odpowiedź Rosjanki - tym razem ostateczna, bowiem Szarapowa zdobyła 6 gema i w ten sposób zakończyła zwycięsko mecz.

Półfinały Tokyo WTA Tour:
Jelena Jankovic (Serbia, 7) - Li Na (Chiny, 15) 6:4, 6:3
Agnieszka Radwańska (Polska, 11) - Maria Szarapowa (Rosja)  3:6, 6:2,
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook