PLH: Podhale Nowy Targ wygrywa w Tychach

W najciekawszym spotkaniu wtorkowej kolejki Polskiej Ligi Hokeja GKS Tychy uległ na własnym lodowisku Podhalu Nowy Targ. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył 3 sekundy przed końcem meczu Krzysztof Zapała.

Tyszanie potwierdzili, że w drugiej części sezonu rywal z Nowego Targu wybitnie im nie leży. Z dotychczas rozegranych 5 spotkań w tej fazie przegrali aż cztery i jeśli nie wygrają 7 lutego w Nowym Targu, to rywale zdobędą bonus na rozgrywki play-off.

Przez połowę meczu nic nie zapowiadało porażki tyszan, którzy prowadzili 2:0, jednak między
30. a 35. minutą Podhale doprowadziło do wyrównania. jeszcze raz, już w trzeciej tercji goaspodarze wyszli na prowadzenie, ale goście wykorzystali grę w przewadze, doprowadzając do stanu 3:3. W końcówce to Podhale śmielej zaatakowało bramkę rywali i zostało nagrodzone bramką Krzysztofa Zapały, który z czterech metrów pokonał spóźnionego z interwencją Arkadiusza Sobeckiego.

GKS Tychy - Wojas Podhale Nowy Targ 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

1:0 Krzak (Kotlorz) 07:13, w przewadze
2:0 Bagiński 22:52
2:1 Malasiński (Dziubiński) 30:48, w przewadze
2:2 Kolusz (Zapała, Bakrlik) 34:45
3:2 Bacul (Śmiełowski) 42:43
3:3 Voznik (Dutka) 47:40, w osłabieniu
3:4 Zapała 59:57

Comarch Cracovia - Zagłębie Pol Aqua Sosnowiec 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)