PŚ: W Rybińsku całe podium dla Rosjan

PAP/PR

Rosjanin Artiem Żmurko wygrał w sobotę w rosyjskim Rybińsku bieg łączony 2x15 km, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. Pozostałe miejsca na podium przypadły także gospodarzom. Drugie miejsce ze stratą 0,9 s do zwycięzcy zajął Ilia Czernousow, a trzecie Siergiej Szyrajew, który minął metę 1,2 s za Żmurko.

Bieg ukończyło szesnastu zawodników - dziesięciu Rosjan, trzech Włochów oraz po jednym reprezentancie Białorusi, Niemiec i Słowacji. Pierwsze 15 km zawodnicy przebiegli techniką klasyczną, natomiast drugie dowolną.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Norweg Petter Northug - 1060 pkt przed Czechem Lukasem Bauerem - 763 i Szwedem Marcusem Hellnerem - 627.

W niedzielę biegacze wystartują w Rybińsku w ostatniej konkurencji zawodów, sprincie techniką dowolną.