PŚ: Świetne strzelanie, słaby bieg - Sikora 11.

inf.wł/PR

Tomasz Sikora zajął 11 miejsce w biathlonowym biegu sprinterskim rozegranym we włoskiej Anterselvie. Zwyciężył Niemiec Arnd Peiffer.

Pierwszy raz w tym sezonie Tomasz Sikora miał bezbłędne strzelanie. Niestety, biegowo nasz zawodnik nie prezentuje tak wysokiej formy jak w poprzednim cyklu Pucharu Świata. W sprincie, czyli na dystansie 10 km stracił do zwycięzcy, Niemca Arnda Peiffera, ponad 44 sekundy. Wyprzedzili go zawodnicy, którzy na strzelnicy pudłowali m.in.: Austriak Simon Eder (1 błąd), Niemiec Andreas Birnbacher (1 błąd), czy Francuz Martin Fourcade (2 błędy). To nie wróży dobrze przed Igrzyskami Olimpijskimi.

Pozostali Polacy w sobotę spisali się koszmarnie. Żaden z nich nie znalazł się w pierwszej "70".

Wygrał Peiffer, przed Austriakiem Dominikiem Landertingerem i kolejnym Niemcem Christophem Stephanem.