PŚ: Niespodzianki w Anterselvie, Sikora 14

Sensacyjnym zwycięzcą biathlonowego biegu indywidualnego na 20 km we włoskiej Anterselvie został Ukrainiec Siergiej Sedniew. Najlepszy z Polaków, Tomasz Sikora, zajął 14 miejsce.

Pod nieobecność kilku zawodników z czołówki PŚ (zabrakło m.in. Norwegów Ole Einara Bjoerndalena, Emila Hegle Svendsena, Austriaka Dominika Landentingera, czy lidera PŚ Rosjanina Jewgienija Ustjugowa), sypnęło niespodziankami w biegu indywidualnym w Anterselvie. Wygrał Sedniew, bo nie pomylił się na strzelnicy. Drugie miejsce zajął Austriak Daniel Mesotitsch, a trzecie Francuz Alexis Boeuf.

Tomasz Sikora, który odpuścił ostatnie starty w Ruhpolding i trenował od kilkuanstu dni właśnie w Anterselvie był 14. Niestety, Polak aż trzy razy spudłował na strzelnicy, ponadto, co bardzo martwi, biegł słabo. Przegrał m.in. z Austriakiem Christophem Sumannem (13.) i Francuzem Martinem Fourcade (8.), którzy mieli po cztery "pudła".

28 miejsce zajął Łukasz Szczurek. Mistrz świata juniorów z 2007 r. strzelał bardzo dobrze, pomylił się tylko raz, niestety biegowo nasz zawodnik wyraźnie odstaje jeszcze od najlepszych. Adam Kwak był 92, a Mirosław Kobus 94.