Łyżwiarstwo figurowe: Rosjanie ze złotem

Reprezentanci Rosji Yuko Kavaguti i Aleksander Smirnow zdobyli w Tallinie tytuł mistrzów Europy w łyżwiarstwie figurowym w konkurencji par sportowych. Joanna Sulej i Mateusz Chruściński (UKŁF Unia Oświęcim), którzy zajmowali dziesiąte miejsce po programie obowiązkowym, ostatecznie zajęli 14. miejsce.

 

Drugie miejsce zajęli Niemcy Aliona Savchenko i Robin Szolkowy, którzy prowadzili po programie obowiązkowym, a na trzeciej pozycji uplasowali się Rosjanie Maria Muchortowa i Maksim Trankow.

Savchenko i Szolkowy od trzech lat byli niepokonani w mistrzostwach Europy i od dwóch w mistrzostwach świata.

 

Powracający do rywalizacji po trzyipółrocznej przerwie złoty medalista olimpijski z Turynu Rosjanin Jewgienij Pluszczenko prowadzi po programie krótkim w konkurencji solistów w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym, które odbywają się w Tallinie. Maciej Cieplucha (ŁTŁF Łódź) zajął 21. miejsce i nie zakwalifikował się do programu dowolnego, w którym wystąpi czołowa "20"

 

Pluszczenko, trzykrotny mistrz Starego Kontynentu, wyprzedza dwóch Francuzów: broniącego tytułu Briana Jouberta oraz Yannicka Ponsero.

 

Na piątej pozycji jest sklasyfikowany dwukrotny mistrz świata Szwajcar Stephane Lambiel, który również wrócił do sportowej rywalizacji po dłuższej przerwie.

 

Z powodu kłopotów zdrowotnych w ME nie startuje Przemysław Domański, który ma zapewniony występ w igrzyskach olimpijskich w Vancouver.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?