Awans Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska po zwycięstwie nad Słowaczką Danielą Hantuchovą 6:3, 3:6, 6:3 awansowała do trzeciej rundy turnieju tenisowego WTA Tour na twardych kortach w Tokio (pula nagród 2 mln dolarów). Mecz trwał niespełna dwie godziny.

Kolejną rywalką rozstawionej z numerem 11. Polki będzie Niemka Andrea Petkovic. Stawką pojedynku będzie awans do ćwierćfinału. W pierwszej rundzie Radwańska wyeliminowała Rosjankę Jekaterinę Makarową, wygrywając 7:5, 6:3.

Z Hantuchovą najlepsza polska tenisistka spotkała się po raz piąty, przy czym już po raz trzeci w tym roku. Bilans był remisowy (2-2, 1-1). Wtorkowy mecz rozpoczął się po myśli krakowianki, która w pierwszym secie szybko objęła prowadzenie 5:0. I choć trzy kolejne gemy przegrała, to w następnym rozstrzygnęła losy pierwszego seta.

Wydawało się, że scenariusz drugiego będzie podobny, gdyż rozpoczęło się od 3:0 dla Polki. Później jednak na korcie dominowała Słowaczka, która wygrała sześć gemów z rzędu i doprowadziła do trzeciej partii. W decydującym secie już w pierwszym gemie Hantuchova przełamała podanie Radwańskiej, ale ta natychmiast się zrewanżowała.

Później 12. rakieta świata jeszcze dwukrotnie przełamała serwis Słowaczki i wygrała 6:3.

Kolejna rywalka Radwańskiej, choć reprezentuje Niemcy, urodziła się w Bośni. Jest od Polki dwa lata starsza, a w światowym rankingu plasuje 46 pozycji niżej. Do tej pory obie tenisistki nigdy się nie spotkały.

Wtorek to kolejny dzień pogromu faworytek. Po Dinarze Safinie, Venus Williams i Swietłanie Kuzniecowej, z turniejem pożegnały się Jelena Dementiewa, Dunka Caroline Wozniacki, która w meczu z inną tenisistką polskiego pochodzenia Kanadyjką Alexandrą Wozniak skreczowała oraz Wiera Zwonariewa. W grze pozostały tylko dwie tensistki rozstawione wyżej niż Radwańska.