PLH: GKS Tychy traci dystans do Cracovii

Najciekawiej zapowiadającym się piątkowym spotkaniem w Polskiej Lidze Hokejowej była rywalizacja Cracovii i Podhala Nowy Targ. Mecz w Krakowie w cień usunął jednak wynik rywalizacji pomiędz GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie.

Zgromadzeni na lodowisku w Tychach kibice przecierali oczy ze zdumienia. Po pierwszej tercji gospodarze przegrywali 0:2. Gdy po przerwie kolejną bramkę dla gości zdobył Petr Lipina, stało się jasne, że tyszanom o kolejne punkty będzie bardzo ciężko. Nadzieje w serca fanów gospodarzy wlał Tomasz Proszkiewicz, ale kolejne gole dla jastrzębian, zdobyte już w trzeciej tercji, rozstrzygnęły kwestię zwycięstwa.

GKS Tychy traci już 4 punkty do liderującej Cracovii, która u siebie pokonała Podhale. Wprawdzie to goście prowadzili po pierwszej tercji 1:0, ale bramki, strzelone przez Damiana Słabonia i Mikołaja Łopuskiego w odstępie trzynastu sekund dały przewagę Pasom. Podhale wyrównało - do sieci trafił Piotr Kmiecik - ale po upływie 24 sekund ponownie przegrywało. Trzecia tercja należała do gospodarzy, pod koniec meczu Kmiecik zdołał tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

W Katowicach miejscowy Naprzód Janów pokonał po dogrywce Zagłębie Sosnowiec 4:3.

Comarch Cracovia - Wojas Podhale Nowy Targ 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
5:3 Kmiecik (Kolusz) 56:24

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:6 (0:2, 1:2, 1:3)

2:6 Kowalówka (Urbanowicz, Mackiewicz) 59:33, w przewadze

Akuna Naprzód Janów - Pol Aqua Zagłębie Sosnowiec 4:3 (1:1, 1:2, 1:0, dogr. 1:0)

0:1 T. Da Costa (Różański, Galvas) 11:11
1:1 Salamon (Sowiński) 13:25
1:2 T. Da Costa (Podlipni, Różański) 30:07
2:2 Pavliš (Zaťko) 30:47
2:3 Kozłowski 31:33
3:3 Pohl (Słodczyk) 40:25
4:3 Zaťko (Słodczyk) 63:24