Alpejski PŚ: Marlies Schild zwycięża w slalomie

Reprezentantka gospodarzy Marlies Schild wygrała slalom alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Flachau. Drugie miejsce zajęła Niemka Maria Riesch, a na trzecim stopniu podium stanęła kolejna Austriaczka - Kathrin Zettel.

Schild odniosła 22. zwycięstwo w karierze. Wspaniale pojechała w drugim przejeździe, odrabiając ze sporą nawiązką straty z pierwszego, po którym plasowała się na piątym miejscu.

Pierwszy przejazd okazał się pechowy dla kilku faworytek. Ominęła bramkę Francuzka Sandrine Aubert, co kosztowało ją utratę pozycji liderki klasyfikacji PŚ w slalomie. Nie dojechały do mety liderka "generalki" Amerykanka Lindsey Vonn i Szwedka Anja Paerson. Tę ostatnią, skarżącą się na łąkotkę, zabrano helikopterem do szpitala. W drugim przejeździe ich los podzieliła prowadząca na półmetku siostra Marii Riesch - Susanne.

Katarzyna Karasińska nie zakwalifikowała się do finałowej próby, zajmując dopiero 55. pozycję.

Slalom Pucharu Świata we Flachau przeprowadzono po raz pierwszy przy sztucznym świetle. Aby dostosować stok do wieczornej rywalizacji Austriacy wydali 600 tys. euro.