WTA Tour: Radwańska przegrała z Safiną

Agnieszka Radwańska odpadła w drugiej rundzie turnieju WTA Tour w Sydney, rozgrywanego na twardych kortach z pulą nagród w wysokości 600 tysięcy dolarów. Polka przegrała z rozstawioną z numerem drugim Rosjanką Dinarą Safiną 5:7, 4:6.

Tylko Radwańska wie, jak mogła przegrać pierwszego seta, prowadząc w gemach 5:0. W drugiej partii sytuacja się odwróciła i to Polka zmuszona była gonić rywalkę. Niestety, przy stanie 4:5 krakowianka przegrała własne podanie i mecz zakończył się jej porażką.

Radwańska w meczu obroniła 8 z 15 break-pointów, w tym aż sześć w dziesiątym gemie pierwszego seta. Sama na 7 prób pięciokrotnie zdołała przełamać rywalkę. Popełniła 3 podwójne błędy serwisowe (Safina - 7) i miała 52% skuteczność z pierwszego podania.