WTA Tour: Agnieszka pomściła Urszulę

Caroline Wozniacki odpadła już w pierwszej rundzie, przegrywając z Chinką Li Na (fot. EPA/TRACEY NEARMY)

Agnieszka Radwańska wygrała z Amerykanką Jill Craybas 6:0, 6:4 w rozgrywanym w Sydney turnieju WTA Tour. Polka nie jest rozstawiona, bowiem nadchodzący Australian Open sprawił, że turniej w Sydney jest bardzo silnie obsadzony i bierze w nim udział aż 7 zawodniczek pierwszej dziesiątki rankingu. Zaskakująco szybko, już w pierwszej rundzie z rywalizacji odpadła Dunka polskiego pochodzenia, Caroline Wozniacki.

Udział Radwańskiej w Medibank International Sydney, turnieju rozgrywanym na twardych kortach z pulą nagród w wysokości 600 tysięcy dolarów jest etapem przygotowań do pierwszej odsłony Wielkiego Szlema - Australian Open. Krakowianka nie miała problemów z pokonaniem Craybas, choć był to jej pierwszy oficjalny mecz od czasu operacji kontuzjowanej ręki. Spotkanie trwało godzinę i 15 minut. Radwańska odnotowała trzy asy serwisowe i nie miała podwójnych błędów. Polka pięciokrotnie przełamywała serwis rywalki. Amerykanka do turnieju awansowała z kwalifikacji, w których pokonała siostrę Agnieszki - Urszulę. W drugiej rundzie starsza z sióstr Radwańskich zagra z rozstawioną z numerem drugim Rosjanką Dinarą Safiną.

Do kolejnej fazy turnieju nie awansowały dwie rozstawione zawodniczki. Rosjanka Wiera Zwonariewa skreczowała w pojedynku z rodaczką Jeleną Wiesniną, przy stanie 3:3 w pierwszym secie, a Caroline Wozniacki po trzysetowym pojedynku przegrała z Chinką Li Na 2:6, 6:3, 6:2.