ME: Dziewiąte miejsce Niedźwiedzkiego

Holender Sven Kramer zwyciężył w wielobojowych mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim, które w niedzielę zakończyły się w norweskim Hamar. To jego czwarty z rzędu triumf w tej imprezie. Srebrny medal zdobył Włoch Enrico Fabris, a brązowy Rosjanin Iwan Skobriew. Dziewiąte miejsce zajął Konrad Niedźwiedzki (AZS Zakopane), a Zbigniew Bródka (AZS Opole) był 16.

Niedźwiedzki bardzo dobrze spisywał się na krótszych dystansach - wygrał rywalizację na 500 m, a na 1500 m uplasował się na piątej pozycji. Znacznie gorzej radził sobie w 5 i 10 km. Do ostatniej konkurencji zakwalifikowało się tylko 12 najlepszych zawodników.

Również na dziewiątym miejscu Niedźwiedzki ukończył w ubiegłym roku wielobojowe ME w holenderskim Heerenveen.