Festiwal "pudeł" - Ustjugow najlepszy, Sikora 30.

Tylko jeden zawodnik, Szwed Carl Johan Bergman, ani raz nie spudłował podczas biathlonowego biegu sprinterskiego w Oberhofie. Tomasz Sikora pięć razy nie trafił i zajął 30 miejsce. Wygrał Rosjanin Jewgienij Ustjugow.

Zawody odbywały się przy tak porywistym wietrze, że niektórzy biathloniści na strzelnicy przymierzali się do oddania strzałów nawet przez 30-40 sekund. To nie pomagało. Na 112 startujących tylko Szwed Carl Johan Bergman trafił 10 razy. Zajął trzecie miejsce, bo biegł zdecydowanie słabiej niż rywale. Wygrał Ustjugow, który na strzelnicy pomylił się trzy razy. drugi był Niemiec Michael Greis.

Tomasz Sikora zajął 30 miejsce. Zawiódł zwłaszcza w strzelaniu w pozycji leżącej. Pomylił się trzy razy. W pozycji stojącej trafił o jedno "oczko" więcej. Pozostali Polacy (Mirosław Kobus, Łukasz Szczure i Adam Kwak) znaleźli się poza pierwszą "50".