Saneczkarstwo: Trzecie miejsce polskiej pary

Mistrz olimpijski z Salt Lake City (2002) i Turynu (2006), 36-letni Armin Zoeggeler, oraz mistrzowie Europy Włosi Christian Oberstolz i Patrick Gruber w rywalizacji dwójek wygrali w niemieckim Winterbergu sobotnie zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie na torze sztucznym. W zawodach dwójek na torze naturalnym w austriackim Umhausen trzecie miejsce zajęli Andrzej Laszczak i Damian Waniczek.

 

Zoeggeler wygrał po raz 48 w karierze. Drugie miejsce zajął Rosjanin Albert Demczenko, a trzecie reprezentant gospodarzy, dwukrotny mistrz świata David Moeller. Identyczna kolejność jest w klasyfikacji generalnej PŚ. Maciej Kurowski, który odpadł w piątkowych kwalifikacjach (Puchar Narodów), plasuje się na 31. pozycji.

 

W rywalizacji dwójek Oberstolz i Patrick Gruber wyprzedzili rodaków Gerharda Plankensteinera i Oswalda Haselriedera oraz reprezentantów gospodarzy Patrica Leitnera i Aleksandra Rescha.To ich piętnasty triumf w pucharowej rywalizacji. Na 12. pozycji uplasowali się liderzy klasyfikacji generalnej PŚ, trzykrotni mistrzowie świata Niemcy Andre Florschuetz i Torsten Wustlich.

W zawodach nie startowali Polacy. Ich specjalnościa jest bowiem rywalizacja na torze naturalnym, nie będąca dyscypliną olimpijską. Andrzej Laszczak i Damian Waniczek (czas 2.35,07) zajęli trzecie miejsce w sobotnich zawodach Pucharu Świata dwójek w austriackim Umhausen. Zwyciężyli Włosi Patrick Pigneter i Florian Clara (2.33,78) przed Rosjanami Pawłem Porszniewem i Iwanem Łazariewem (2.34,86).

To był ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy, które od 15 do 17 stycznia odbywać się będą w Sankt Sebastian (Austria).

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook