PLH: Podhale przerwało serię Cracovii

Pierwsza tercja spotkania w Nowym Targu nie zapowiadała porażki krakowian, którzy prowadzili już 3:0. Gospodarze zdemolowali Cracovię w drugiej tercji, wygranej przez górali 5:0. Cracovia, która w ostatnich meczach największe kłopoty z rywalami miała właśnie w środkowej odsłonie spotkania, nie zdołała sie już podnieść.

Potknięcie mistrzów Polski wykorzystali zawodnicy GKS Tychy, choć nie było im łatwo ograć JKH GKS Jastrzębie. Gospodarze prowadzili po uderzeniu Jiřiego Zdenka, ale bramki Adama Bagińskiego i Robina Bacula przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść tyszan. GKS wrócił na fotel lidera, mając na koncie 72 punkty. Tyle samo ma Cracovia.

W ostatnim spotkaniu Zagłębie Sosnowiec pokonało Akunę Naprzód Janów 6:2. Drużyna ze Śląska tylko w pierwszej tercji toczyła wyrównaną walkę z gospodarzami, w następnych wyraźnie im już ustępując.

SSA Wojas Podhale Nowy Targ - ComArch Cracovia 8:4 (1:3, 5:0, 2:1)
0:1 Csorich (D. Laszkiewicz) 03:13
0:2 Łopuski (Radwański) 05:48, w przewadze
0:3 Słaboń (Bondarevs) 12:25
1:3 Baranyk (Dutka, Ivičič) 18:13, w osłabieniu
2:3 Baranyk (Ivičič) 22:39, w przewadze
3:3 Gruszka (Dziubiński) 26:26
4:3 Dziubiński 28:57