Gollob zwycięża w Terenzano!!!

Tomasz Gollob - archiwum (fot. PAP / Jens Nřrgaard Larsen)
inf. wł./PR

Doskonale spisali się polscy żużlowcy w Grand Prix Włoch rozegranej na torze w Terenzano. Aż dwóch z nich zobaczyliśmy w finale: Tomasz Gollob zwyciężył, a Grzegorz Walasek zajął 4. miejsce.

Tomasz Gollob od początku zawodów brylował na torze. Wygrał pierwsze cztery wyścigi, dopiero w piątym uległ Rosjaninowi Emilowi Sajfutdinowowi. Do półfinałów oprócz Golloba awansowali także dwaj inni reprezentanci naszego kraju Rune Holta i Grzegorz Walasek. Tak się złożyło, iż cała trójka wystąpiła w pierwszym biegu półfinałowym. A tam najlepszy był Gollob przed Walaskiem, Holtę wyprzedził jeszcze Brytyjczyk Chris Harris.

W finale odbył się pojedynek polsko – duński. Rywalami Golloba i Walaska byli Nicki Pedersen i Hans Andersen. Andersen najlepiej wyszedł z pierwszego wirażu, ale na początku trzeciego okrążenia wspaniałą szarżą popisał się Gollob i nie oddał prowadzenia do końca.

Lider GP Australijczyk Jason Crump z niewiarygodnie bolącą ręką (kontuzja w ostatnim meczu ligowym w Anglii) wziął udział w zawodach. Kontuzja uniemożliwiła mu skuteczną walkę z rywalami. Zdobył zaledwie 4 punkty. Zawiódł wicelider, wspomniany Emil Sajfutdinow, który w półfinale zajął dopiero 4 miejsce.

Dzięki zwycięstwu w Terenzano Gollob przesunął się na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, ma 133 pkt. Tuż za nim jest Sajfutdinow (131 pkt). Prowadzi Crump ze 150 punktami. Ostatnie, finałowe zawody tegorocznej Grand Prix odbędą się 17 października w Bydgoszczy.