TCS: Trójka Polaków wystąpi w Bischofshofen

Trójkę Polaków obejrzymy w ostatnim konkursie 58. Turnieju Czterech Skoczni, który odbędzie się w środę w Bischofshofen. Oprócz Adama Małysza, który miał zapewnioną kwalifikację, do zawodów awansowali Stefan Hula i Kamil Stoch.

 

Jako pierwszy z Polaków w kwalifikacjach skakał Hula. Osiągnął odległość 121,5 m, co dało mu ostatecznie 39. pozycję. Stoch był o 5 metrów lepszy (18. lokata, ex-aquo z Francuzem Emmanuelem Chedalem). Nie udało się awansować Krzysztofowi Miętusowi, który zaliczył zaledwie 117 metrów i zajął odległe, 53. miejsce.

Najlepszy z Polaków był Małysz. Skok na odległość 128,5 metra był 14 wynikiem rywalizacji. W środę rywalem skoczka z Wisły w pierwszej serii będzie Japończyk Fumihise Yumoto. Stoch zmierzy się z Czechem Lukasem Hlavą, a Hula z Andreasem Kuettelem

Kwalifikacje wygrał zaskakująco Austriak Martin Koch, który jako jedyny osiągnął granicę 140 metrów. Drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer - 136,5 m, a trzecie Michael Uhrmann, który skoczył metr dalej od Austriaka, ale w znacznie gorszym stylu i przegrał o 0,2 punktu. Słabo spisał się Simmon Amman. Szwajcar wylądował na 124 metrze, co dało mu dopiero 27. pozycję.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?