PŚ: Hoelzl wygrywa, groźny upadek Vonn

Niemka Kathrin Hoelzl wygrała zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata slalom gigant rozegrany w austriackim Lienzu. Bardzo groźny upadek miała jedna z faworytek Amerykanka Lindsey Vonn.


Lindsey Vonn chciała w poniedziałek obronić pozycję liderki klasyfikacji generalnej PŚ. Ruszyła ostro. W połowie trasy mijając jedną z bramek, odjechała jej na stromiźnie prawa noga, wewnętrzną krawędzią lewej narty przycięła mocno podłoże, została wyrzucona w górę na 1,5 metra i upadła na lewe ramię. Przez kilka minut Amerykanka nie opuszczała miejsca zdarzenia. Później jednak z ręką na temblaku samodzielnie zjechała ze stoku.


Zawody wygrała Niemka Kathrin Hoelzl, choć niewiele brakło, by ze zwycięstwa cieszyła się Włoszka Manuela Moelgg. Hoelzl prowadziła po pierwszym przejeździe, Moelgg była dopiero dwunasta razem ze swoją rodaczką Federiką Brignone. Obie Włoszki w drugim przejździe spisały się bardzo dobrze, nieco lepiej Moelgg, która zakończyła rywalizację na drugim miejscu. Brignone była czwarta. Przedzieliła je Francuzka Taina Barrioz. Kathrin Hoelzl wygrała z Moelgg tylko 0,05 s.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?