NFL: Niecodzienne kopnięcie Janikowskiego

Polski kopacz ("kicker") Sebastian Janikowski popisał się niesamowitym wyczynem w spotkaniu ligi NFL, w którym jego Oakland Raiders ulegli na wyjeździe Cleveland Browns 9:23. Pod koniec drugiej kwarty 31-letni zawodnik zdobył punkty kopnięciem z gry - tzw. field goal - z odległości 61 jardów (55,78 m).

 

To jego najlepsze osiągnięcie w karierze, a czwarte w historii całej ligi. Lepszym wynikiem mogą poszczycić się tylko: Tod Dempsey (w 1970 roku) i Jason Elam (1998) - 63 jardy, a także Matt Bryant (2006) - 62 jardów.

 

"Wykonałem jedno z najlepszych zagrań w mojej karierze. Jestem dumny z tego wyniku, ponieważ na boisku panowały bardzo ciężkie warunki. Padał śnieg i wiał silny wiatr. W pierwszej chwili wydawało mi się, że kopnąłem za lekko, ale udało się" - przyznał po meczu polski zawodnik.

 

W sumie Janikowski wykonał trzy celne kopnięcia z gry, zdobywając wszystkie dziewięć punktów dla Oakland (pozostałe kopnięcia z odległości 44 i 34 jardów). Raiders ponieśli dziesiątą porażkę w piętnastu meczach.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook