PLH: 8. zwycięstwo z rzędu, Pasy dogoniły lidera

Leszek Laszkiewicz w ataku na bramkę JKH (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Ósme zwycięstwo z rzędu odnieśli hokeiści Comarch Cracovii, pokonując w zaległym wyjazdowym meczu JKH GKS Jastrzębie 5:4. Dzięki wygranej krakowianie zrównali się punktami z liderem, GKS Tychy.

Cracovia rozpoczęła spotkanie od huraganowych ataków. Już w 49 sekundzie wynik meczu otworzył Michał Łopuski, a po 4. minutach Pasy prowadziły 2:0. Potem spotkanie się wyrównało, a jastrzębianie za sprawą byłego gracza gości Sebastiana Kowalówki zdobyli bramkę kontaktową. W drugiej tercji gospodarze przeważali, trzykrotnie pokonując Marka Rączkę. Pod koniec tej części gry Cracovia, grając w osłabieniu, po szybkim kontrataku zdołała zdobyć bramkę kontaktową. W decydującej odsłonie zespół mistrzów Polski wyrównał po sprytnym uderzeniu Davida Musiala, a 2 minuty przed końcem meczu strzelił rozstrzygającą bramkę.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:5 (1:2, 3:1, 0:2)
0:1 Łopuski (Musial) 00:49
0:2 D. Laszkiewicz (L. Laszkiewicz, Słaboń) 03:36
1:2 Kowalówka (Radwan, Urbanowicz) 05:47
2:2 Radwan (Kowalówka, Urbanowicz) 23:16
3:2 Zdráhal (Zdeněk) 33:40, w przewadze
4:2 Zdeněk (Zdráhal, Danieluk) 35:36
4:3 Radwański (Słaboń, Bondarevs) 39:17, w osłabieniu