Największe sekrety w Vancouver

Ceremonia otwarcia i zamknięcia 21. Zimowych Igrzysk Olimpijskich to według szefa polskiej misji Kazimierza Kowalczyka największa niewiadoma na niespełna dwa miesiące przed rozpoczęciem rywalizacji w Vancouver (12-28 lutego).

 

"Po raz pierwszy w historii otwarcie i zamknięcie odbędzie się w hali. BC Place Stadium może pomieścić 60 tysięcy ludzi i z pewnością organizatorzy postarają się o to, by to było niesamowite przeżycie. Wszyscy jesteśmy ciekawi, w jaki sposób zostanie zapalony i gdzie będzie umieszczony znicz olimpijski. Trudno to sobie w tej chwili wyobrazić" - powiedział Kowalczyk. "Jakie to będą igrzyska? Kanadyjczycy znają się na sporcie, są staranni, dokładni i serdeczni. Dużą wagę przywiązują do bezpieczeństwa uczestników igrzysk" - dodał.

 

Według szefa misji największe kłopoty może sprawiać transport. "Między Vancouver a Whistler, gdzie będą odbywać się wszystkie konkurencje narciarstwa klasycznego i alpejskiego, biathlonu oraz rywalizacja w bobslejach i skeletonie, jest ponad 120 km. Przemieszczanie się osób nieakredytowanych może być trochę uciążliwe. Drogę podzielono na dwa etapy. Mniej więcej w połowie, w Squamish, na jednym z parkingów, będzie trzeba przesiąść się w specjalnie do tego przygotowany autobus, który dowiezie kibiców na konkretne obiekty" - poinformował.

 

Wioski olimpijskie w Vancouver i Whistler są już przygotowane na przyjęcie sportowców. "W pierwszej z nich budynki są 1-5 piętrowe. Pokoje bardzo przestrzenne i przeszklone. Do obiektów jest bardzo blisko, najdalej do hali w Richmond - około 16 km. W Whistler z kolei jest malowniczo. Domki o różnej architekturze umieszczone są na leśnej polanie, w pięknej scenerii. Na pewno nikt nie będzie narzekał" - uważa Kowalczyk.

 

Pierwsza grupa polskich zawodników do wiosek dotrze 4 lutego, w dniu, w którym zostaną otwarte. Już wcześniej jednak będą przebywać na zgrupowaniach na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. 10 lutego, na dwa dni przed rozpoczęciem igrzysk, odbędzie się natomiast oficjalne przywitanie polskiej ekipy i wciągnięcie biało-czerownej flagi na maszt.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?