Reinfried Herbst zwycięża w slalomie

Zwycięzca slalomu w Alta Badia Reinfried Herbst (fot. PAP/EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT)

Reinfried Herbst wygrał slalom alpejskiego Pucharu Świata, który w poniedziałek odbył się we włoskiej miejscowości Alta Badia. To siódme zwycięstwo w karierze 31-letniego Austriaka.

Narciarz pochodzący z niewielkiego Unken startuje tylko w slalomie, a oprócz siedmiu wygranych, po dwa razy był drugi i trzeci w zawodach pucharowych. Jednak największym jego sukcesem jest srebrny medal olimpijski, jaki wywalczył w lutym 2006 roku w Turynie. W tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium po raz drugi, bowiem w listopadzie był też najlepszy w pierwszym slalomie w fińskiej miejscowości Levi.

W poniedziałek Herbst pokonał trasę dwóch przejazdów w czasie 1.49,31, lepszym o osiem setnych sekundy od Szwajcara Silvana Zurbriggena oraz o 0,17 s od innego Austriaka Manfreda Prangera, najszybszego przed południem. Jako jedyny z 30 zawodników do mety drugiego przejazdu nie dotarł Austriak Benjamin Raich, ale mimo to utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ z dorobkiem 565 punktów. Wyprzedza Szwajcara Carlo Jankę - 553 pkt, który odpadł w pierwszej serii.

Teraz najlepszych alpejczyków świata czeka świąteczna przerwa w startach, bowiem kolejne zawody zaplanowano na 29 grudnia w Bormio.