PŚ: Włoski gigant w Alta Badia

Włoch Massimiliano Blardone wygrał slalom gigant we włoskiej miejscowości Alta Badia zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Drugie miejsce zajął jego rodak Davide Simoncelli, a trzecie Francuz Cyprien Richard. Nowym liderem PŚ został Austriak Benjamin Raich, który w niedzielę był czwarty.

Blardone był liderem po pierwszym przejeździe, drugie miejsce zajmował Simoncelli, na trzecim był także Włoch Manfred Moelgg, który ostatecznie uplasował się na piątej pozycji.

W drugim przejeździe najszybszy był ponownie Blardone. 30-letni Włoch odniósł piąte w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w gigancie.

Lider Pucharu Świata Szwajcar Carlo Janka po pierwszym przejeździe był 26. ze stratą prawie 3 s do prowadzącego Włocha, ostatecznie zajął 18. pozycję i spadł w klasyfikacji generalnej PŚ na drugie miejsce.