Svindal wygrał supergigant

Norweg Aksel-Lund Svindal odniósł 13. zwycięstwo w karierze, wygrywając w piątek supergigant alpejskiego Pucharu Świata we włoskiej miejscowości Val Gardena. Drugi Szwajcar Carlo Janka powrócił na prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ.

 

Svindal broni tytułu najlepszego alpejczyka świata, który wywalczył w marcu po raz drugi. Pierwszy raz dokonał tego w sezonie 2006-07.

Po piątkowym triumfie 26-letni Norweg ma na koncie 13 zwycięstw w PŚ, w tym pięć odniesionych w supergigancie. Poza tym wygrywał dotychczas także cztery razy w zjeździe, trzykrotnie w slalomie gigancie i raz był najlepszy w superkombinacji.

 

W Val Gardenie Svindal uzyskał czas 1.38,35, lepszy o 0,12 s od Janki i o 0,17 s od Włocha Patricka Staudachera. Drugie miejsce pozwoliło Jance wrócić na fotel lidera rywalizacji o Kryształową Kulę, w której zgromadził już 540 punktów. Wyprzedził Raicha - 515 pkt, a na trzecie miejsce awansował Svindal - 388.

 

W sobotę w Val Gardenie najlepsi alpejczycy wystartują jeszcze w zjeździe, po czym przeniosą się do pobliskiej Alta Badii, gdzie będą rywalizować w konkurencjach technicznych: w niedzielę w slalomie gigancie i w poniedziałek w slalomie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?