PLH: Wielkie emocje w meczu na szczycie

inf. wł. / ŁK

Ciekawe i emocjonujące do ostatnich sekund spotkanie pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami w Polsce obejrzeli kibice w Tychach. Liderujący w tabeli miejscowy GKS uległ mistrzowi Polski Comarch Cracovii 2:3 i ma już tylko 3 punkty przewagi nad krakowianami, którzy rozegrali dwa spotkania mniej.

Tylko doskonała postawa obu bramkarzy - Arkadiusza Sobeckiego i Rafała Radziszewskiego - sprawiła, że w pierwszej tercji nie padły gole. W końcówce pierwszej odsłony goście zmuszeni byli przez 5 minut grać w osłabieniu, bowiem za ostry atak na rywala karę meczu otrzymał Grzegorz Pasiut. Pasy wyszły z opresji obronną ręką, a po przerwie przeszły do zdecydowanego ataku. W efekcie zdołały zdobyć dwa gole w odstępie 2 minut, a później, grając w przewadze po raz trzeci umieścić krążek w sieci tyszan. GKS odpowiedział zdobytą pod koniec tercji bramką Ladislava Pacigi, która zapowiadała emocje w decydującej odsłonie meczu.

I faktycznie. Po drugiej przerwie tyszanie postanowili za wszelką cenę odrobić straty i przycisnęli Cracovię. W 48. minucie Paciga zdobył bramkę kontaktową, która dodała gospodarzom animuszu. Cracovia, zepchnięta do momentami rozpaczliwej obrony, ratująca się faulami, tylko Radziszewskiemu i nieskuteczności tyszan zawdzięczała dalsze prowadzenie. W samej końcówce GKS dwukrotnie grał z przewagą, przez ostatnie 40 sekund nawet podwójną, bowiem z lodowiska zjechał Sobecki, ale gospodarze nie zdołali wyrównać, choć mieli ku temu kilka doskonałych okazji.

Ciekawie było też w Janowie, w meczu pomiędzy miejscowym Naprzodem a Podhalem Nowy Targ. W pierwszych 10. minutach meczu padło aż 7 goli. Decydująca o zwycięstwie bramka dla Podhala padła jednak dopiero w trzeciej tercji.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
0:1 Dudaš (Radwański, Musial) 27:47
0:2 L. Laszkiewicz (D. Laszkiewicz, Słaboń) 30:49
0:3 Biela (Piotrowski, Drzewiecki) 36:51, w przewadze
1:3 Paciga (Parzyszek) 39:22, w przewadze
2:3 Paciga (Śmiełowski) 47:41, w przewadze

Akuna Naprzód Janów - Wojas Podhale Nowy Targ 6:7 (4:3, 2:3, 0:1)
0:1 Sroka (Voznik) 01:23