Pływackie ME: Kawęcki blisko podium

Radosław Kawęcki był blisko medalu w finale 100 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Stambule. Polak zajął 4. miejsce. Słabiej w wyścigach finałowych spisali się Paweł Korzeniowski i Agata Korc.

Rosjanie Arkadij Wiatczanin i Stanisław Doniec w finale "setki" stylem grzbietowym finiszowali dokładnie w tym samym czasie - 48,97 i podzielili się nie tylko złotym medalem, ale i rekordem świata. Czwarte miejsce zajął Radosław Kawęcki (49,93), który ustąpił obu Rosjanom i Hiszpanowi Aschwinowi Wildeboerowi Faberowi (49,05).

Paweł Korzeniowski był szósty (1.42,10) w wyścigu na 200 m stylem dowolnym. Wygrał faworyt - Paul Biedermann (Niemcy), z czasem 1.39,81.

Agata Korc zajęła 10. miejsce w finale 50 m stylem dowolnym (24,54). Wygrała Holenderka Hinkelien Schreuder (23,32).