PŚ: Pierwsze zwycięstwo Marcela Hirschera

20-letni Austriak Marcel Hirscher po raz pierwszy triumfował w alpejskim Pucharze Świata, wygrywając slalom gigant we francuskim Val d'Isere. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został jego rodak Benjamin Raich, trzeci na mecie niedzielnych zawodów.

Hirscher, który w piątkowej superkombinacji w Val d'Isere był drugi, pokonał trasę Face de Bellevarde w łącznym czasie 2.16,28. Wyprzedził o 0,77 m Włocha Massimiliano Blardone oraz o 1,32 s Raicha. Pierwszego przejazdu nie ukończył lider klasyfikacji generalnej PŚ Szwajcar Carlo Janka, który po trzecim nieudanym występie w Val d'Isere (nie ukończył też piątkowej superkombinacji i sobotniego supergiganta) stracił fotel lidera na rzecz Raicha. Do mety nie dotarł także jedyny Polak - Jakub Ilewicz.