Dawid Kubacki mistrzem świata na normalnej skoczni w Seefeld, a Kamil Stoch drugi!

(fot. PAP/Grzegorz Momot)

Dawid Kubacki zdobył złoty medal mistrzostw świata na normalnej skoczni w Seefeld. Drugi był Kamil Stoch, a trzeci Austriak Stefan Kraft.

 

Obaj Polacy awansowali na podium z odległych pozycji po pierwszej serii. Konkurs odbywał się w loteryjnych warunkach pogodowych. Kubacki był po pierwszej serii 27., a Stoch 18. Na 12. pozycji został sklasyfikowany Stefan Hula.

 
Prowadzący po pierwszej serii Japończyk Ryoyu Kobayashi ostatecznie zajął 14. miejsce.
 
Kubacki w serii finałowej oddał najdłuższy skok w konkursie - 104,5 m. 

Gratulujemy sukcesu naszym mistrzom!
 
(fot. EPA/CHRISTIAN BRUNA)
 
"Co za wieczór! Brawo! Gratulacje! Dziękujemy!!!" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda po dublecie polskich skoczków narciarskich w konkursie na średnim obiekcie w mistrzostwach świata w Seefeld. Złoty medal wywalczył Dawid Kubacki, a srebrny Kamil Stoch.
 
"Dawid Kubacki Mistrzem Świata!!! Kamil Stoch Wicemistrzem Świata!!! Co za wieczór! Brawo! Gratulacje! Dziękujemy!!!" - napisał prezydent po rozegranym w loteryjnych warunkach i mającym niecodzienny przebieg konkursie, gdyż Kubacki był po pierwszej serii 27., a Stoch zajmował 18. miejsce.
 
 
Do gratulacji dołączył się minister sportu i turystyki Witold Bańka. "Coś niesamowitego!!! Mamy Mistrza i wiceMistrza Świata!!! Brawo Dawid Kubacki i Kamil Stoch!!! Jesteście wielcy!" - napisał na Twitterze szef resortu.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?