Pływackie ME: Polacy bez sukcesu w finałach

Piąte miejsce Łukasza Wójta w finale na 400 metrów stylem zmiennym i ósme Katarzyny Wilk na 100 metrów stylem dowolnym oraz Bartosza Wiśniewskiego na 100 metrów "motylkiem", to najlepsze osiągnięcia polskich pływaków podczas drugiego dnia pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie.

Laszlo Cseh wynikiem 3.57,27 pobił rekord świata na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. Węgier zwyciężył w finale, a piąty na mecie był Łukasz Wójt - 4.03,85.

Katarzyna Wilk zajęła ósme miejsce w finale na 100 metrów stylem dowolnym. Polka pokonała ten dystans w czasie 53,59, gorszym o 0,29 s od rekordu Polski, jaki ustanowiła w czwartkowych eliminacjach. Zwyciężyła Holenderka Inge Dekker.

Na tym samym co Wilk miejscu rywalizację w finale 100 metrów stylem motylkowym ukończył Bartosz Wiśniewski. Złoty medal zdobył Rosjanin Jewgienij Korotyszkin.

Dziesiąta w finale stu metrów stylu grzbietowego była Alicja Tchórz. Zwyciężyła Rosjanka Ksenia Moskwina, która czasem 56,36 pobiła rekord Europy.

Kolejne rekordy Starego Kontynentu pobili: Norweżka Rikke-Moeller Pedersen w finale 200 metrów stylem klasycznym (2.16,66), oraz Robin van Aggele w finale 100 metrów "klasyka" (56,29).