Piotr Żyła wygrał zakład z burmistrzem Wisły

(fot. PAP/Grzegorz Momot)

Piotr Żyła wygrał zakład z burmistrzem Wisły Tomaszem Bujokiem, który - chcąc zmobilizować zawodnika - obstawił, że nie przywiezie z Lahti medalu narciarskich mistrzostw świata. Panowie spisali nawet umowę. Bujok nie żałuje porażki. "To najszczęśliwszy wieczór od miesięcy" - podkreślił.

 

Zwycięzca zakładu wybierze zespół muzyczny, który 6 maja wystąpi w wiślańskim amfiteatrze. Tego dnia Żyła spotka się z kibicami, a w mieście odbędą się imprezy sportowe i kulturalne.

 

Wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz, który w Lahti obserwował konkurs MŚ na dużej skoczni, powiedział:

 

"Żyła zasłużył sobie na ten medal ciężką pracą. Przeżywał różne okresy w karierze, ale ten sukces wynagrodzi mu wszystko. Oglądałem konkurs wspólnie z trenerami kombinacji norweskiej. Wszyscy mieszkamy w Wiśle, jak Piotrek. To nasz wesołek, sąsiad, przyjaciel".

 

Zdaniem Wąsowicza Żyła oddał dwa dobre skoki. "Drugi był prawie perfekcyjny. Jedyny na taką odległość - 131 m! Wylądował prawidłowo. Szkoda, że polski sędzia nie dostosował się do poziomu oceniania i dał mu najniższą notę niż pozostali".

 

Wiceprezes PZN wierzy, że brąz Żyły nie będzie ostatnim medalem mistrzostw w Lahti. "Myślę, że w sobotę wiślanin będzie jeszcze szczęśliwszy. Dziś czterech naszych skoczków było w dziesiątce, a to oznacza, że musimy wywalczyć medal drużynowo. Najlepiej złoty".

 

Czwartkowy konkurs wygrał Austriak Stefan Kraft, drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger. Na szóstej pozycji uplasował się Maciej Kot, Kamil Stoch był siódmy, a Dawid Kubacki - ósmy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook