Rio 2016: srebrny medal dla Mai Włoszczowskiej

(fot. PAP/Adam Warżawa)

Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro w kolarstwie górskim. Zwyciężyła Szwedka Jenny Risveds, do której Polka straciła 37 sekund. Po brąz sięgnęła Kanadyjka Catherine Pendrel, finiszująca 49 sekund za zawodniczką grupy Kross.

 
Włoszczowska po raz drugi wywalczyła srebro olimpijskie. Na drugim stopniu podium stanęła także w Pekinie w 2008 roku, a cztery lata później w Londynie nie wystartowała z powodu kontuzji.
 
Polacy na Igrzyskach
 
Jedenaście medali - dwa złote, trzy srebrne i sześć brązowych - to dotychczasowy dorobek polskich sportowców w igrzyskach w Rio de Janeiro. 
 
Wcześniej złoto wywalczyły wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w dwójce podwójnej oraz Anita Włodarczyk w rzucie młotem, srebro Piotr Małachowski w rzucie dyskiem i kajakarka Marta Walczykiewicz w K1 200 m, a brąz wioślarki Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska w czwórce podwójnej, kajakarki Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w K2 na 500 m, kolarz Rafał Majka w wyścigu ze startu wspólnego, zapaśniczka Monika Michalik w kat. 63 kg, Oktawia Nowacka w pięcioboju nowoczesnym oraz Wojciech Nowicki w rzucie młotem.
 
Tym samym polska ekipa poprawiła osiągnięcie z trzech poprzednich igrzysk. W Atenach (2004), Pekinie (2008) i Londynie (2012) biało-czerwoni zdobyli po 10 medali.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.43

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 23:31:34 | 2016-08-21
Jeśli weźmiemy poprawkę o p.Jóźwik, to powinniśmy mieć jeszcze 1 srebrny medal!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?