Biathlon: Wygrana Francuzów, Polacy daleko

Zwycięstwem sztafety francuskiej zakończył się bieg 4 x 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Drugie miejsce zajęli mistrzowie globu Norwegowie, a trzecie Austriacy. Polacy uplasowali się na 13. pozycji.

 

Sytuacja na trasie, zwłaszcza w końcówce, zmieniała się jak w kalejdoskopie. Czołowi zawodnicy zawodzili na strzelnicy przez co dochodziło do ciągłych przetasowań.

Przez trzy zmiany na czele stawki znajdowali się Rosjanie i dopiero biegnący na ostatniej Maksym Czudow zaprzepaścił szanse nie tylko na zwycięstwo, ale stracił nawet miejsce na podium. Finiszował na czwartej pozycji.

Odwrotnie spisali się Austriacy - triumfatorzy klasyfikacji generalnej PŚ męskich sztafet w poprzednim sezonie. Po początkowych kłopotach Daniela Mesotitscha, który spadł na dziesiątą lokatę, jego koledzy ruszyli w pogoń za rywalami i udało im się wywalczyć miejsce na podium.

Z kolei w ekipie norweskiej najsłabszym ogniwem okazał się Lars Berger na trzeciej zmianie, a wśród Niemców nie popisał się Andreas Birnbacher na drugiej.

Najrówniej na strzelnicy i na trasie biegu spisali się Francuzi. Vincent Jay, Vincent Defrasne, Simon Martin i Martin Fourcade zaliczyli jedną karną rundę i wykorzystali błędy przeciwników, wychodząc na czoło dopiero po ostatniej wizycie na strzelnicy.

Polska sztafeta biegnąca w składzie: Łukasz Witek, Łukasz Szczurek, Tomasz Sikora, Mirosław Kobus cały czas trzymała się w środku stawki. Podopieczni trenera Romana Bondaruka dość dobrze spisali się na strzelnicy i jako jedna z trzech ekip (na 26 startujących) nie musiała biec rund karnych. Polacy dobierali naboje tylko cztery razy, a Witek nie pudłował. Biegowo jednak, poza Sikorą, odstawali poziomem od pozostałych, przez co nie byli w stanie powalczyć o czołową dziesiątkę.

Wyniki, sztafeta 4 x 7,5 km mężczyzn:

1. Francja 1:15.10,3 (1 karna runda) (Vincent Jay, Vincent Defrasne, Simon Martin, Martin Fourcade)
2. Norwegia strata 13,7 (3) (Emil Hegle Svendsen, Alexander Os, Lars Berger, Ole Einar Bjoerndalen)
3. Austria 18,2 (1) (Daniel Mesotitsch, Simon Eder, Dominik Landertinger, Christoph Sumann)
4. Rosja 29,7 (1) 5. Niemcy 39,8 (3) 6. Szwecja 43.9 (0)
...
13. Polska 2.59,6 (0) (Łukasz Witek, Łukasz Szczurek, Tomasz Sikora, Mirosław Kobus)

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?