Anita Włodarczyk ponownie mistrzynią świata!

Anita Włodarczyk (L) z trenerem Krzysztofem Kaliszewskim (P) cieszą się po finale rzutu młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Pekinie, 27 bm. (fot. PAP/Adam Warżawa).

Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) została ponownie mistrzynią świata w rzucie młotem. W Pekinie uzyskała wynik 80,85, gorszy od jej rekordu globu o 23 cm. Drugie miejsce w konkursie zajęła Chinka Wenxiu Zhang - 76,33, a trzecie Francuzka Alexandra Tavernier - 74,02.

 

Włodarczyk, która w Berlinie w 2009 roku zdobyła złoty medal mistrzostw świata, a dwa lata temu w Moskwie srebrny, rozpoczęła czwartkowy finał na płycie stadionu zwanego Ptasim Gniazdem od rzutu na odległość 74,40. W kolejnych próbach młot lądował coraz dalej - na 78,52, 80,27 i 80,85. W piątej kolejce uzyskała wynik 79,31, a ostatni rzut miała spalony.

 

Jeszcze nigdy w historii mistrzostw globu żaden konkurs rzutu młotem nie zakończył się tak dużą różnicą "na szczycie". Włodarczyk wyprzedziła Chinkę o 4,52 m. Dotychczas największa różnica wynosiła 2,64 m.

 

Po raz pierwszy w historii rzut młotem kobiet i mężczyzn wygrali reprezentanci tego samego kraju. Wcześniej tytuł obronił Paweł Fajdek (Agros Zamość).

 

Dotychczas biało-czerwoni wywalczyli sześć medali: złote Włodarczyk i Paweł Fajdek (Agros Zamość) w rzucie młotem, srebrny Adam Kszczot (RKS Łódź) w biegu na 800 m a brązowe: Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) w rzucie młotem oraz tyczkarze Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) i Piotr Lisek (OSOT Szczecin).

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?