Rząd szykuje Orliki lekkoatletyczne

(fot. Wikimedia Commons)

W 2015 roku wdrożony zostanie program budowy Orlików lekkoatletycznych - zapowiedział we wtorek minister sportu Andrzej Biernat. O planach tych mówił na posiedzeniu senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, której przedstawiał zamierzenia swojego resortu.

 

Program ma polegać na rozbudowie o infrastrukturę lekkoatletyczną już istniejących obiektów, a nie na budowaniu nowych. "Tam gdzie będzie to możliwe, chcemy uzupełnić istniejące już Orliki 200-metrową bieżnią lekkoatletyczną" - powiedział minister. "Jeśli nie da się zbudować bieżni, będą to przynajmniej instalacje do skoku w dal lub skoku wzwyż" - dodał.

 

Program budowy Orlików lekkoatletycznych ma być wdrożony w 2015 roku. Resort sportu na ten rok wydzieli w swoim budżecie pieniądze na ten cel (według wstępnych planów 10-15 mln zł) i będzie oczekiwał od samorządów wniosków o dofinansowanie.

 

Program budowy w gminach Orlików - sztucznych boisk, przede wszystkich piłkarskich - był jednym ze sztandarowych pomysłów rządu Donalda Tuska.

 

W ramach zakończonego już programu "Moje Boisko Orlik 2012" na terenie kraju powstały 2604 obiekty. Z programem tym bezpośrednio związany jest uruchomiony 1 września projekt "Nasz Orlik", który - jak mówił wcześniej Biernat - ma na celu zapewnienie, by zajęcia odbywające się na tych boiskach prowadzone były w sposób ciekawy i profesjonalny.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Mac 21:55:12 | 2014-04-08
To nie można było od razu budować wielofunkcyjnych orlików? Polska racjonalność.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook