PLH: Gol do pustej bramki dobija Podhale

Podhale Nowy Targ przegrało z Naprzodem Janów, a Zagłębie Sosnowiec pokonało JKH GKS Jastrzębie w meczach 25. kolejki PLH. W środę Cracovia zagra z GKS-em Tychy.

Spotkanie w Nowym targu rozstrzygnęło się w trzeciej tercji. Przy stanie 3:3 w 51. minucie goście wykorzystali grę w przewadze - po wygranym buliku bramkę z podania Marka Pohla zdobył Marian Kacir. Podhale dążąc do wyrównania w końcowych fragmentach meczu wycofało bramkarza. Błąd w rozegraniu krążka przez gospodarzy wykorzystali zawodnicy Naprzodu - Martin Bouz zagrał do Viktora Kubenko, a ten trafił do pustej bramki.

Drugie spotkanie lepiej rozpoczęli gracze JKH GKS Jastrzębie, jednak z czasem do głosu doszli gospodarze. Dwie bramki zdobyte w trzeciej tercji ostatecznie rozstrzygnęły mecz na korzyść Zagłębia.

Wojas Podhale Nowy Targ - Akuna Naprzód Janów 3:5 (1:3, 2:0, 0:2)

0:1 Bouz (Słowakiewicz) 10:38
0:2 Kacíř (Kubenko, Pohl) 12:30
1:2 Malasiński (Kolusz) 14:08, w przewadze
1:3 Kacíř (Pohl, Salamon) 18:16
2:3 Baranyk 24:20
3:3 Malasiński (Baranyk) 35:55
3:4 Kacíř (Pohl) 50:36, w przewadze