Oczy kibiców zwrócone na biathlonistki

(fot. EPA/SRDJAN SUKI)

Bieg na dochodzenie biathlonistek powinien być we wtorek najciekawszym wydarzeniem na arenach igrzysk olimpijskich w Soczi z punktu widzenia polskich kibiców. Medale zostaną rozdane w ośmiu konkurencjach.


Biathlonistki wyruszą na 10-kilometrową trasę według kolejności i z zachowaniem różnic czasowych z niedzielnego sprintu. Pierwsza wystartuje równo o godz. 16 reprezentantka Słowacji Anastasiya Kuzmina, 20 sekund po niej Rosjanka Olga Wiłuchina, a kolejne zawodniczki już w znacznie mniejszych odstępach.


Siódma pobiegnie Weronika Nowakowska-Ziemniak, mając do odrobienia 31 sekund. Bezbłędnie strzelająca w niedzielę Monika Hojnisz wyruszy na trasę z 21. pozycji, Krystyna Pałka - z 33., a Magdalena Gwizdoń - z 40.


Nowakowska-Ziemniak odczuwała niedosyt, bo od medalu dzieliło ją tylko dziewięć sekund i gdyby nie jeden niecelny strzał i konieczność przebiegnięcia rundy karnej, stanęłaby na podium. Z drugiej jednak strony jest optymistką przed wtorkowym startem. "Niestety, nie ma tego krążka, ale jest fajna pozycja wyjściowa przed biegiem pościgowym" - mówiła na mecie.


O godz. 11 rozpoczną się kwalifikacje narciarskiego sprintu kobiet, bez udziału Justyny Kowalczyk. Wystartują Agnieszka Szymańczak i Sylwia Jaśkowiec. Do ćwierćfinałów, zaplanowanych dwie godziny później, awansuje 30 najlepszych zawodniczek z grona 67 zgłoszonych.


Na identycznych zasadach będą rozgrywane kwalifikacje sprintu mężczyzn (początek o 11.25). Wśród 86 narciarzy są Maciej Staręga i Sebastian Gazurek.


W tym samym czasie co narciarki rozpoczną się kwalifikacje snowboardzistów w konkurencji halfpipe z udziałem Michała Ligockiego (pojedzie w drugiej grupie od godz. 13). Walka o medale - o 18.30.


Na godz. 15.30 i 17.20 zaplanowano dwa ostatnie ślizgi jedynek saneczkowych kobiet. Na półmetku rywalizacji prowadzi najlepsza w dwóch pierwszych startach Niemka Natalie Geisenberger. Natalia Wojtuściszyn zajmuje 18. miejsce, natomiast Ewa Kuls jest 20.


W trzech medalowych konkurencjach nie zobaczymy reprezentantek Polski: w narciarskim slopestyle (finał o godz. 10), biegach łyżwiarskich na 500 m (13.45 i 15.34) oraz w skokach narciarskich na normalnym obiekcie (18.30). 

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: soczi

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?