Polacy na turnieju ATP w Auckland

(fot. mirsasha / Foter.com / CC BY-NC-ND)
PAP / kn

Michał Przysiężny odpadł w pierwszej rundzie turnieju ATP Tour na twardych kortach w Auckland (pula nagród 514 345 dol.). W Nowej Zelandii polski tenisista musiał uznać wyższość rozstawionego z numerem szóstym Francuza Benoit Paire'a. Przegrał 4:6, 2:6.

Pojedynek trwał niespełna 50 minut. W tym czasie Francuz popisał się 12 asami (Polak miał dwa takie zagrania). Obaj popełnili po dwa podwójne błędy serwisowe.
W kolejnej rundzie rywalem Paire'a będzie Hiszpan Roberto Bautista-Agut.
Z turnieju deblowego w Auckland odpadł Tomasz Bednarek. Polski tenisista i Amerykanin Nicholas Monroe przegrali w 1. rundzie z duetem włosko-czeskim Daniele Bracciali, Lukas Dlouhy 5:7, 3:6.
Wyniki 1. rundy z udziałem polskich tenisistów:

gra pojedyncza
Benoit Paire (Francja, 6) - Michał Przysiężny (Polska) 6:4, 6:2
gra podwójna
Daniele Bracciali, Lukas Dlouhy (Włochy, Czechy) - Tomasz Bednarek, Nicholas Monroe (Polska, USA) 7:5, 6:3
Dołgopołow rywalem Janowicza w 1/8 finału
Ukrainiec Ołeksandr Dołgopołow będzie przeciwnikiem rozstawionego z numerem drugim Jerzego Janowicza w 1/8 finału turnieju tenisowego ATP na twardych kortach w Sydney (pula nagród 511 825 dolarów).
W pierwszej rundzie Polak miał wolny los, zaś Dołgopołow pokonał Francuza Edouarda Roger-Vasselina. Po pierwszym secie, wygranym 6:3 przez Ukraińca, Roger-Vasselin skreczował.
Zajmujący 21. miejsce w rankingu światowym Janowicz z powodu kontuzji śródstopia nie zagrał w Perth w Pucharze Hopmana - nieoficjalnych mistrzostwach świata drużyn mieszanych (Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil zajęli drugie miejsce), zaś w Sydney wystąpił już w deblu. W parze z Białorusinem Maksem Mirnym przegrał z Czechem Lukasem Rosolem i Portugalczykiem Joao Sousą 6:4, 6:7 (7-9), 9-11.
Odpadli też Łukasz Kubot i Szwed Robert Lindstedt, po porażce z amerykańskimi braćmi Bobem i Mike'm Bryanami (nr 1) 3:6, 6:7 (6-7).
W grze podwójnej rywalizować będą jeszcze Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (4). Ich rywalami będą Argentyńczyk Carlos Berlocq i Włoch Andrea Seppi.