Skoki w Wiśle odwołane - odbędą się w marcu

(fot. EPA/URS FLUEELER)

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, które w czwartek miały się zostać rozegrane na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle Malince, zostały odwołane - poinformowali organizatorzy. Odbędą się w marcu, ale dokładny termin nie został jeszcze ustalony.

 

Przez kilka dni w Beskidach szalał halny, ale wiatr już ucichł. Na przeszkodzie w rozegraniu konkursu, który miał się rozpocząć o godz. 13.15, stanęły jednak wysokie, jak na tę porę roku, temperatury.

 

- Zbyt miękki rozbieg i zeskok uniemożliwiły przeprowadzenie bezpiecznych zawodów - poinformował Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego (PZN) i prezes Śląsko-Beskidzkiego ZN, organizator imprezy.

 

Dodał, że pojawiły się także problemy z systemem mrożenia torów najazdowych.

 

- Przy temperaturze plus 10 stopni i one odmówiły posłuszeństwa. Zaczęła się pojawiać woda, technicznie nie było dziś możliwości do skakania - wyjaśnił Wąsowicz.

 

Licznie przybyli pod skocznię kibice nie kryli rozczarowania, większość wykazała się jednak wyrozumiałością. Wielu czas zaplanowany na konkurs świąteczny wykorzystało na zwiedzanie obiektu. Możliwy był wyjazd wyciągiem w okolice wieży startowej i wizyta na punkcie widokowym.

 

Czwartkowa rywalizacja miała być próbą generalną polskiej kadry przed wyjazdem na Turniej Czterech Skoczni, który w niedzielę rozpocznie się w niemieckim Oberstdorfie. Na liście startowej znajdowało się 77 narciarzy, dlatego planowano również przeprowadzenie kwalifikacji.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?