A. Gąsienica-Daniel wśród najlepszych alpejek

Agnieszka Gąsienica – Daniel zajęła 20. miejsce w zaliczanym do klasyfikacji PŚ slalomie gigancie, który odbył się w amerykańskim Aspen. Nasza zawodniczka wyprzedziła m.in. takie sławy jak Lindsay Vonn, Tanja Poutianen czy Michaela Kirchgasser.

 

Supersensacją sobotnich zawodów było niezakwalifikowanie się do drugiej serii dwukrotnej triumfatorki PŚ Amerykanki Lindsey Vonn, która zajęła dopiero 39 miejsce. Tymczasem nasza Agnieszka, startująca z 40. numerem, pojechała odważnie i pierwszy przejazd ukończyła na 27 pozycji. W drugim pojechała równie dobrze, a rywalki słabiej. Zwłaszcza te bardzo znane. W klasyfikacji końcowej za Agnieszką znalazły się m.in. Finka Tanja Poutianen (26.), Amerykanka Sarah Schleper (23.), Szwedka Anja Paerson (22.) i Austriaczka Michaela Kirchgasser (21.). Polka ukończyła zawody na 20. miejscu.


A na niesamowicie zlodzonej trasie zwyciężyła Niemka Kathrin Hoelzl, przed Austriaczką Kathrin Zettel. Trzecia była zaledwie 19-letnia, startująca z 34. numerem, Włoszka Federica Brignone.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?