Piotr Żyła pierwszy, Kamil Stoch czwarty

(fot. PAP/EPA/Ned Alley)

Piotr Żyła odniósł życiowy sukces, zajmując - ex aequo z Austriakiem Gregorem Schlierenzauerem - pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Trzeci był Słoweniec Robert Kranjec, a tuż za podium uplasował się Kamil Stoch.

 

Żyła po próbach na 135,5 i 133,5 m uzyskał notę 270,1 pkt. Identyczną miał Schlierenzauer. 23-letni Austriak, który już wcześniej zapewnił sobie Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej PŚ, był czwarty po pierwszej serii, ale w finale osiągnął największą odległość - 135 m i mógł się cieszyć z 49. zwycięstwa w karierze.

26-letni Polak po raz pierwszy stanął na podium pucharowych zawodów i od razu na najwyższym stopniu. Wcześniej jego najlepsze osiągnięcia to trzykrotnie szóste miejsce (wszystkie w tym sezonie).

Stoch, który na półmetku był drugi, zakończył rywalizację na czwartej pozycji. Nie powiódł się manewr z obniżeniem rozbiegu o dwie belki. W finale zwycięzca dwóch poprzednich konkursów PŚ uzyskał ledwie 121 m. W klasyfikacji generalnej cyklu wciąż jest trzeci, ale zbliżył się do Norwega Andersa Bardala - siódmego w Oslo - na 71 pkt.

Żyła jest 19., a dwie pozycje wyżej Maciej Kot, sklasyfikowany w niedzielę na 11. miejscu.

Dawid Kubacki zajął na obiekcie w Holmenkollen 20. lokatę, a Krzysztof Miętus - jedyny z biało-czerwonych, który nie awansował do finałowej "30" - był 46.

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~kibic 17:27:43 | 2013-03-17
Niestety po raz drugi trener Kruczek przekombinował z  obnizaniem belki startowej dla Kamila Stocha. Jestem pewien, że gdyby Kamil startował z normalnego rozbiegu to byłby dzisiejszym zwycięzcą konkursu, a  Piotr Żyła razem z Austrriakiem musieliby zadowwolić się II miejscem.  W podobny sposob dzięki manipulacjom  trenera Kruczka z wysokością platformy startowej  stracil rownież szansę na medal  MŚ na "średniej " skoczni przed kilkunasoma dniami w Predazzo.

PS
Serdeczne gratulacje dla Piotra Żyły.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?