Skoki: Polacy na podium. Fenomenalny Stoch

(fot. PAP/Grzegorz Momot)

Reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Kamil Stoch zajęła drugie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Zwyciężyła Słowenia, a trzecie miejsce zajęła Austria.

 

Polacy prowadzili po pierwszej serii, mając ponad 25 pkt przewagi nad Słowenią. Pozycję lidera stracili po nieudanym skoku Krzysztofa Miętusa w trzeciej grupie serii finałowej, gdy uzyskał on tylko 108 m i drużyna spadła na drugie miejsce.

 

Biało-czerwoni tracili do Słowenii 17,7 pkt, gdy jako ostatni z polskiej ekipy stanął na rozbiegu Stoch. Skoczek z Zębu uzyskał 130 m, ale Słoweniec Peter Prevc, lądując na 123,5 m, utrzymał pierwsze miejsce swojego zespołu.

Największą sensacją piątkowego konkursu jest tylko siódme miejsce Norwegii, ale także trzecie Austrii, w składzie której nie wystąpił chory lider klasyfikacji generalnej PŚ Gregor Schlierenzauer.

 

Drugie miejsce reprezentacji Polski w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem to jej szóste podium w historii i wyrównane osiągnięcie z Planicy z 2009 roku. Czterokrotnie biało-czerwoni zajmowali w tym cyklu trzecie miejsce.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?