Hokej: Porażka Cracovii w PK

Nie udało się hokeistom Comarch Cracovii pokonać gospodarzy turnieju pófinałowego Pucharu Kontynentalnego. Po dobrej grze krakowianie ulegli w pierwszy meczu turnieju Metalurgsowi Lipawa 5:6.

Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła im prowadzenie, a strzelcem okazał się Bzahmanis. Krakowianie odpowiedzieli akcją Kłysa, po której bramkę zdobył Piotrowski. Metalurg na prowadzenie wyprowadził potężnym uderzeniem spod linii niebieskiej Bzachmanis, ale po chwili ponownie był remis, Dulęba zagrał do Drzewieckiego, ten do Pasiuta, który z bliska pokonał bramkarza gospodarzy. Po rozpoczęciu drugiej tercji padł gol, który dał prowadzenie grającym w przewadze Pasom. Łopuski minął 3 przeciwników i uderzył nie do obrony.

Największym zagrożeniem dla Radziszewskiego był Bzachmanis. Dysponujący atomowym uderzeniem gracz gospodarzy doprowadził do wyrównania - tym razem technicznym strzałem z 5 metrów. Do ostatnich 20 minut gry krakowianie przystępowali z jednobramkową stratą, ale dużymi nadziejami na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Niestety, zaraz na początku trzeciej tercji gospodarze wykorzystali okres gry w podwójnej przewadze i prowadzili już 5:3. Cracovia zerwała się do walki, przycisnęła Metalurgs i po bramkach braci Laszkiewiczów 5 minut przed końcem meczu doprowadziła do wyrównania. Cóż z tego, skoro chwilę później goście stracili kolejną bramkę, która - mimo wysiłków podopiecznych Rudolfa Rohaćka - zadecydowała o porażce mistrzów Polski.

Metalurgs Lipawa - Comarch Cracovia 6:5 (2:2, 2:1, 2:2)
1:0 Bzahmanis (Ozols) 0:34
1:1 Piotrowski (Kłys) 14:22
2:1 Bzahmanis (Gravatis) 16:24
2:2 Pasiut (Drzewiecki, Dulęba) 16:54
2:3 Łopuski (Dulęba) 20:54
3:3 Bzahmanis 23:28
4:3 Mickevicis (Abolinsh) 28:09