Miarczyńska: Przemek spełnił swoje marzenia

(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

- Przemek cztery ostatnie lata podporządkował igrzyskom w Londynie i poświęcił wszystko, aby zdobyć upragniony medal. Wreszcie udało mu się spełnić swoje marzenia - powiedziała żona brązowego medalisty olimpijskiego w klasie RS:X Katarzyna Miarczyńska.

 

- Mój mąż ma na koncie sporo różnych sukcesów, wielokrotnie stawał na podium mistrzostw świata i Europy, jednak medal olimpijski ma zupełnie inną wartość. Przy nim pozostałe osiągnięcia zdecydowanie bledną. Przemek był niesłychanie zdeterminowany, aby ze swoich czwartych igrzysk wrócić do domu z medalem. Ostatnie cztery lata całkowicie podporządkował temu celowi - dodała Miarczyńska.

 

Małżonka żeglarza SKŻ Ergo Hestia Sopot nie śledziła jednak wtorkowego wyścigu medalowego, w którym Miarczyński zapewnił sobie trzecie miejsce.

 

- Nie oglądałam tego wyścigu w telewizji, bo wspólnie kiedyś podjęliśmy decyzję, że takiego urządzenia mieć w domu nie będziemy. Nie śledziłam również tych zmagań w internecie, niemniej od samego rana kipiałem z emocji. O sukcesie Przemka dowiedziałem się telefonicznie od znajomych. Po tym ruszyła lawina telefonów. Widać było, jak wiele osób trzymało za niego kciuki. Obecni w Weymouth prezydent Sopotu Jacek Karnowski i komandor klubu Piotr Hlavaty umówili się z nim wcześniej w pubie na piwo po zakończeniu regat, ale zapowiedzieli, że bez medalu ma się nie pojawiać - przyznała Katarzyna Miarczyńska.

 

Żona medalisty olimpijskiego nie miała jeszcze okazji dłużej porozmawiać z mężem o jego sukcesie. - Nasze telefony się urywały i właściwie nie można się było do nas dodzwonić. Zamieniłam z Przemkiem dosłownie dwa zdania, pogratulowałem medalu i na dłuższą, spokojną konwersację umówiłam się z nim wieczorem na skypie - podsumowała.

 

Kilka dni przed rozpoczęciem olimpijskiej rywalizacji Katarzyna Miarczyńska pojechała z córką Ewą i synem Patrykiem na spotkanie z mężem do Londynu. Sopocianin przyznał, że wizyta najbliższych była dla niego dodatkową motywacją w walce o medale. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~sergiusz 21:58:06 | 2012-08-07
Życie bez TV jest piękne.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 20:35:06 | 2012-08-07
Dom bez TV - Popieram!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook